refrigerarotr said by said

آنچه در مورد ساید بای ساید باید بدانید!

آنچه در مورد ساید بای ساید باید بدانید!

 زمانی که برای خرید یک یخچال فریزر ساید به بازار مراجعه می کنید، به دلیل تنوع بالا و تبلیغات بسیار حتماً باید از قبل اطلاعاتی را در این زمینه داشته باشید تا با توجه به نیاز و بودجه مورد نظرتان انتخاب مناسبی را داشته باشید. عواملی همچون ظرفیت مورد نیاز و قیمت ، شکل ظاهری و کارایی های متنوع این محصولات را باید مد نظر داشته باشید.

ظرفیت

 

هنگام خرید یخچال، ابتدا دانستن ظرفیت بسیار مهم است . تعداد محدودی از خریداران قبل از خرید می دانند چه مدلی با چه ظرفیتی مناسب شان است. در حالی که انتخاب ظرفیت مناسب شاید سخت ترین و مهم ترین بخش خرید به حساب بیاید.  میزان ظرفیت داخلی یخچال‌فریزر براساس واحد لیتر تعیین و اندازه خارجی آن براساس واحد فوت محاسبه می‌شود و این دو معیار با یکدیگر متناسب هستند و هرچه اولی بیشتر باشد ابعاد یخچال نیز بیشتر خواهد شد. برای یک خانواده دو نفره یخچالی با ظرفیت ۱۶۰ تا ۲۰۰ لیتر مناسب است و برای خانواده های پرجمعیت بهتر است سراغ مدل های ۵۰۰ تا ۷۰۰ لیتری بروید که شامل مدل های دستگاه های دوقلو می شود.

ابعاد و مکان قرارگیری یخچال

 

یخچال ساید بای ساید به دلیل اینکه فضای زیادی را در اشپزخانه اشغال می کند، قبل از خرید باید به ابعاد یخچال و مکانی که برای یخچال در نظر گرفته شده است توجه کنید . زیرا در صورت هر نوع اشتباه در تعیین ابعاد و اندازه ی دقیق یخچال بعد از خرید با مشکل مواجه می شوید . مخصوصاً برای آشپزخانه های کوچک و یا آشپزخانه هایی که  مکان هر چیزی در آن مشخص شده است.

آنچه در مورد ساید بای ساید باید بدانید!فضای داخلی

 

توجه داشته باشید که طبقات داخلی یخچال دارای قابلیت تنظیم ارتفاع باشند، تا راحتر و بر حسب نیاز از آن ها استفاده شود. فضای داخلی یخچال ها با تصوری که شما از یخچال های معمولی دارید کمی متفاوت است . مثلاً محفظه مخصوص شیشه و بطری و یخساز در برخی مدل ها قابل تغییر است در عین حال بخشی از فضای داخلی را اشغال میکند .

محفظه مخصوص نگهدارنده

 

یکی دیگر از ویژگی های دستگاه “محفظه مخصوص نگهدارنده” است ، که به محفظه ی جادویی مواد غذایی نیز شهرت دارد. این قسمت مواد غذایی را به مدت زمان طولانی نگهداری می کند و در نهایت به تازه ماندن طعم مواد غذایی کمک می کند . جالب تر اینکه ارزش مواد غذایی و ویتامینهای آنها را نیز افزایش می دهد.

سیستم جریان چندگانه

 

قابلیت سیستم جریان چندگانه ی هوا در یخچال های ساید موجب سرد شدن یکپارچه و یکدست فضای داخل یخچال می شود. وجود دریچه های متعدد در داخل یخچال، جریان هوای خنک را به تمام بخش ها منتقل می کند.

یخسازهای ساید بای ساید

 

از دیگر ویژگی های بارز یخچال های مجهز بودن آنها به یخساز است.  یخسازها بصورت اتوماتیک  یخ را در قالبهای حبه ای یا بدون قالب بندی خاصی تولید می کنند و کافی است دکمه ی یخ ساز را فشار دهید. ساید بای سایدها دارای آبسرد کن اتوماتیک نیز هستند.

مصرف انرژی

 

مصرف انرژی در لوازم خانگی اهمیت ویژه ای دارد. به دلیل وجود کمپرسور خطی و اینورتر در این یخچال ها ، ۳۲% انرژی کمتری مصرف می کنند و ۲۱% سر و صدای کمتری هم تولید می کنند  بنابراین توجه به برچسب انرژی هنگام خرید بسیارلازم و ضروری است . برچسب انرژی در گوشه ی سمت چپ یخچال برروی بدنه ی قسمت بالایی یخچال چسبانده شده است. هرچه اندازه ساید بای ساید بزرگتر باشد مسلماً مصرف انرژی آن نیز بیشتر است. پس بهتر است انتخاب مناسب را داشته باشید.

علت خنک نکردن یخچال فریزر چیست؟سیستم خنک کننده

 

در یخچالها دو نوع سیستم خنک کننده وجود دارد ، یکی سیستم خنک کننده ی دیفراست و دیگری سیستم خنک کننده ی نفراست. همه ی یخچالهای ساید دارای سیستم خنک کننده از نوع بدون برفک نفراست هستند. اما یک سیستم خنک کننده به نام خنک کننده ی دوگانه در ساید بای ساید ها استفاده می شود که کنترل بیشتری بر روی دما و رطوبت دارد.

توصیه هایی در مورد یخچال ساید بای ساید

 

هر سه یا چهار هفته یکبار یخچال ساید بای ساید را از برق در بیاورید، داخلش را با جوش شیرین تمیز کنید.  داخل یخچال و فریز غذای داغ قرار ندهید. الزاما از محافظ برق استفاده کنید.

با این همه فناوری و تکنولوژی تازه نفس در یخچالهای ساید بای ساید مطمئناً قیمت بالایشان قابل توجیه است. آنچه که مسلم است این است که یخچالهای دستگاه متناسب با نیازهای کاربران و حتی فراتر از آنها هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.