What is the reason for not cooling the freezer refrigerator?

علت گرم شدن یخچال فریزر

علت گرم شدن یخچال فریزر 

امکان دارد برای شما پیش آمده باشد. که یخچال فریزر منزل شما سرمای اولیه را در محفظه های داخلی پخش نکند. به جای سرما، بخشهایی از داخلی گرم شده باشد. که در این هنگام نمی دانید کدام بخش را بررسی کنید و علت چیست؟

از آنجایی که یخچال یکی از لوازم مهم و از پرمصرف ترین لوازم برقی محسوب می‌شود، خرابی و عدم کارکرد صحیح هرکدام از بخش های آن می تواند باعث مصرف انرژی بیشتری شود و پرداخت هزینه‌های بالای برق را برایتان در پی داشته باشد، از این رو تعمیر و نگهداری صحیح یخچال و سرویس به موقع آن می تواند شما را از دردسرهای این قبیل موارد نجات دهد. اگر شما هم به دنبال پیدا کردن دلایلی برای گرم شدن داخل یخچال فریزر هستید، با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

کمبود سرما و نشت گاز در یخچال فریزر را بررسی کنید :

 
 

اولین موردی که در هنگام عدم سرمادهی یخچال فریزر بایستی به آن توجه کنید، نشت گاز می باشد. چرا که اگر یخچال نشت گاز داشته باشد، بخش سرمایی و خنک‌کننده داخلی کار نمی کند و تنها راه تشخیص نشت گاز، به صورت برفک در یک بخش خاص از یخچال است.

از این رو بهتر است قبل از تماس با تعمیرکار یخچال فریزر، ابتدا یخچال را از برق بکشید تا تمام برفک آن آب شود و سپس یخچال را به برق بزنید تا سرمادهی و نشت گاز را بررسی کنید.

اگر باز هم داخل یخچال گرم بود، بهتر است هرچه سریع تر با یک سرویس کار یخچال فریزر البرزبان تماس بگیرید.

سیم پیچ های کندانسور می تواند دومین دلیل گرمای یخچال باشد :

 

اگر مشکل از نشتی گاز نبود و همچنان بخش داخلی یخچال گرم است، می‌توانید احتمال دوم را به کندانسور بگذارید. چرا که سیم پیچ‌های خازن و اوپراتور در طول زمان از جرم و غبار پر می شوند که همین عامل، می‌تواند مانع از جریان هوا شود که تمیز کردن کندانسور و شستشوی آن می‌تواند باعث تولید گاز خنک در یخچال شود. و در سرمادهی محفظه های داخلی تاثیر بسزایی داشته باشد.
ممکن است تایمر یخ زدایی معیوب باشد!
خرابیتایمر ، سیستم خنک کننده یخچال . در اینصورت بایستی تایمر را تعویض کنید.

به لوله تخلیه توجه کنید :

 

خرابی موتور فن :

 

خرابی موتور فن یخچال یکی از مهمترین دلایل کار نکردن سیستم خنک کننده درون یخچال می باشد. چرا که باعث گردش هوای خنک درون یخچال و فریزر می شود. اگر در این زمینه تخصص ندارید، با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید تا موتور فن یخچال را بررسی کند و در صورت لزوم آن را تعویض نماید. تعویض موتور فن پرهزینه می باشد که بایستی در صورت احتمال خرابی، هر چه زودتر تعمیر شود.

خرابی موتور فن کندانسور :

 

اگر موتور فن کندانسور دچار اختلال شود. نمی تواند هوای خنک را میان سیم پیچ های کندانسور عبور دهد و مانع از سرد شدن یخچال می شود. خراب شدن موتور فن کندانسور هم می تواند الکتریکی و مکانیکی باشد. که اگر اطلاعات لازم را در این زمینه ندارید با توجه به برند یخچال فریز آاگ و یا یخچال فریزر بوش و سایر برندها. بایستی با نمایندگی آاگ در تهران و یا نمایندگی لوازم خانگی تماس بگیرید.

علت گرم شدن یخچال فریزر و عدم سرمادهی در یخچال با توجه به نکاتی که در این مقاله گفته شد می تواند بر اثر ترموستات، کمپرسور، خرابی فن و همچنین نشت گاز باشد که باید برای تعمیر هر کدام از قطعات با کارشناسان البرزبان تماس گرفته تا در اسرع وقت برای تعمیر لوازم خانگیتان خدمت برسند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.