Why does the dishwasher not drain?

چرا آب ظرفشویی تخلیه نمی شود؟

چرا آب ظرفشویی تخلیه نمی شود؟

 

گاهی ممکن است ماشین ظرفشویی شما آب را تخلیه نکند و همین امر موجب مشکلات بسیاری در دستگاه شما می شود. با کارشناسان البرزبان تماس حاصل فرمایید.

قبل از انجام هرکاری، برخی از ظرفشویی ها در صورت تخلیه نکردن آب ظرفشویی پس از پایان عملکرد دستگاه دکمه لغو را فعال و آب موجود را تخلیه می کنند. اگر ظرفشویی  شما جزء این دسته از ظرفشویی ها نیست با ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بررسی شیلنگ تخلیه :

 

اولین کاری که انجام می دهید چک کردن شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی است.حتما باید از تا خوردگی ، خمیدگی و گرفتگی شیلنگ تخلیه اطمینان حاصل کنید.

نکته :

قبل از جابه جایی ماشین ظرفشویی  و بررسی شیلنگ تخلیه حتما از خاموش بودن ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل نمایید.

توصیه :

هنگام جدا کردن شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی خود حتما ظرف بزرگ زیر آن قرار دهید تا آب داخل لوله به درون آن بریزد و از کثیف شدن آشپزخانه جلوگیری نمایید.

بررسی پمپ تخلیه :

 

گاهی مشکل فقط با بررسی شیلنگ تخلیه رفع نمیشود در این صورت باید به بررسی پمپ تخلیه با انجام مراحل زیر بپردازید :

چرا آب ظرفشویی تخلیه نمی شود؟بررسی پمپ تخلیه :

 

برای بررسی پمپ تخلیه ابتدا باید از سرد بودن ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل کنید به این معنی که از آخرین عملکرد دستگاه مدت زیادی گذشته باشد. این کار به شما در جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه و یا بروز مشکل برای پمپ تخلیه ظرفشویی میشود.

همچنین در صورت خشک بودن قطعات، کار برای شما نیز آسان تر میگردد.

متور تخلیه رابیرون بیاورید

 

پمپ تخلیه زیر ماشین ظرفشویی قرار دارد. که به چند روش مختلف باز میشود. پمپ تخلیه شامل یک بازو،  یک در و همچنین قطعه ای الکترومغناطیسی  است.

بازوی پمپ تخلیه را چک کنید :

بازوی دروازه اجازه می دهد تا آب از طریق شیلنگ تخلیه از ماشین ظرفشویی تخلیه شود.

بازو را حرکت دهید. بازو باید به راحتی حرکت کند. دو فنر متصل به بازوی پمپ تخلیه است چک کنید اگر آن ها آسیب دیده یا گم شده اند باید فنر جایگزین برای آن قرار دهید.

قطعه ی مغناطیسی پمپ تخلیه راچک کنید :

 

بازوی پمپ تخلیه توسط این قطعه کنترل میشود. بازو توسط دو سیم به قطعه مغناطیسی متصل است ابتدا باید سیم ها را جدا کنید. سپس با دو سیم دیگر که به قطعه متصل میکنید و آن را به برق اتصال میدهید مطمئن شوید که مشکل از سیم ها است یا از قطعه مغناطیسی.

پس از انجام مرحله بررسی علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی، دوباره همه ی قطعات را به شکل اول قرار دهید و ظرفشویی را با برنامه ای کوتاه مدت روشن کنید و چک کنید که مشکل رفع شده است یا خیر.

اگر مشکل هنوز پا بر جا بود ممکن است برد دستگاه و یا در مواقعی موتور دستگاه به مشکل خورده باشد که در این صورت باید با کارشناسان البرزبان تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.