What is the cause of thawing and frosting in bleaching?

علت برفک زدن و یخ زدگی در کولرگازی چیست؟

دلایل یخ زدن کولرگازی در حالت سرمایش یا تابستانه

 

علت برفک زدن و یخ زدگی در کولرگازی چیست ؟

 

ممکن است در پی استفاده از کولرگازی در فصل تابستان، با مشکل برفک زدن و یا یخ زدن کولرگازی خود مواجه شده باشید. این مشکل یکی از شایع ترین مواردی است که برای کولرهای گازی رخ میدهد.

از آنجا که لوازم خنک کننده خانگی در فصل تابستان استفاده بسیار زیادی دارند، ممکن است مشکلات و خرابی هایی رخ دهد. یکی از این مشکلات یخ زدگی کولرهای گازی در حالت تابستانه است که یکی از شایع ترین دلایل محسوب می شود.

در ادامه مطلب به بررسی دلایل یخ زدگی کولرگازی در حالت سرمایشی(تابستانه) و برفک زدن آن در حالت گرمایشی(زمستانه) می پردازیم .

دلایل یخ زدن کولرگازی در حالت تابستانه :

 

  • نبودن گاز کافی در کولرگازی میتواند یکی از دلایل یخ زدگی آن باشد، در این شرایط کولرگازی شما نیاز به شارژ گاز دارد. اگر کولرگازی به هر دلیلی کمبود گاز داشته باشد، مشکلاتی را به همراه خواهد داشت ک در نهایت باعث برفک و یخ زدگی در پنل داخلی و یا لوله های آن می شود. اگر برای شارژ کردن نیاز به سرویس کار کولر گازی دارید با گروه خدماتی البرزبان تماس بگیرید.
  • ممکن است لوله های کولرگازی دچار گرفتگی شده باشند. در این شرایط احتمال گرفتگی کولر گازی بسیار زیاد است، علت گرفتگی میتواند گرد و غبار و یا استفاده بیش از حد از کولر باشد.
  • کار کردن کمپرسور به مدت طولانی می تواند یکی از دلایل برفک زدن پنل داخلی کولرگازی باشد. خرابی برد ، فرمان و یا کمپرسور و …به دلیل یکسره کار کردن کولر است که با کمی مراقبت می توان از بروز این مشکلات جلوگیری کرد.
  • ممکن است فن داخلی آسیب دیده باشد. فن داخلی یا اوپراتور از مهم ترین قطعات کولرگازی محسوب می شود ک وظیفه تبدیل هوای گرم به هوای سرد را دارد که اگر نتواند هوای سرد را به راحتی خارج کند، پنل داخلی شروع به یخ زدن میکند.
  • از استفاده از حالت سرمایش کولرگازی در هوای سرد خودداری کنید زیرا که باعث یخ زدن سیکل و لوله ها می شود .
  • کثیف بودن کولرگازی هم میتواند از دلایل برفک زدن محسوب شود که با شستشوی آن برطرف میشود.

 

علت برفک زدن و یخ زدگی در کولرگازی چیست؟

دلایل برفک زدن کولرگازی در حالت زمستانه :

 

  • خرابی برد کولرگازی میتواند دلیلی بر برفک زدن آن در حالت زمستانه باشد.
  • اگر فن کندانسور دچار خرابی شود ، توانایی تولید باد گرم را نخواهد داشت و یخ میزند.
  • خرابی سنسور بیرونی یا برد فرمان از دیگر دلایل محسوب میشود که اگر اتفاق بیفتد، فرمان گرم کردن کندانسور را صادر نمیکند و موجب یخ زدگی کندانسور میشود.
  • کمبود گاز کولرهای گازی در زمستان نیز باعث یخ بستن کندانسور میشود.

اگر برای تعمیر کولر گازی ، شستشوی کولر گازی ، نصب کولر گازی نیاز به سرویس کار دارید با گروه خدماتی البرزبان تماس بگیرید  .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.