Why does the dishwasher not drain?

چرا آب ظرفشویی تخلیه نمی شود؟

علت تخلیه نشدن آب ظرفشویی :

 

گاهی ممکن است ماشین ظرفشویی شما آب را تخلیه نکند و همین امر موجب مشکلات بسیاری در دستگاه شما می شود. اگر طبق توضیحات داده شده نتوانستید مشکلتان را حل کنید با کارشناسان البرزبان تماس حاصل فرمایید.

قبل از انجام هرکاری، برخی از ظرفشویی ها در صورت تخلیه نکردن آب ظرفشویی پس از پایان عملکرد دستگاه دکمه لغو را فعال و آب موجود را تخلیه می کنند. اگر ظرفشویی  شما جزء این دسته از ظرفشویی ها نیست با ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بررسی شیلنگ تخلیه :

 

اولین کاری که انجام می دهید چک کردن شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی است.حتما باید از تا خوردگی ، خمیدگی و گرفتگی شیلنگ تخلیه اطمینان حاصل کنید.

نکته :

قبل از جابه جایی ماشین ظرفشویی  و بررسی شیلنگ تخلیه حتما از خاموش بودن ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل نمایید.

توصیه :

هنگام جدا کردن شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی خود حتما ظرف بزرگ زیر آن قرار دهید تا آب داخل لوله به درون آن بریزد و از کثیف شدن آشپزخانه جلوگیری نمایید.

پس از انجام مراحل فوق ماشین ظرفشویی را در زمان کم تنظیم کنید و بررسی کنید که مشکلتان حل شده است یا خیر.

بررسی پمپ تخلیه :

 

گاهی مشکل فقط با بررسی شیلنگ تخلیه رفع نمیشود در این صورت باید به بررسی پمپ تخلیه با انجام مراحل زیر بپردازید :

چرا آب ظرفشویی تخلیه نمی شود؟بررسی پمپ تخلیه :

 

برای بررسی پمپ تخلیه ابتدا باید از سرد بودن ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل کنید به این معنی که از آخرین عملکرد دستگاه مدت زیادی گذشته باشد. این کار به شما در جلوگیری از سوختن دستگاه و یا سوختن پمپ تخلیه ظرفشویی کمک می کند.

همچنین در صورت خشک بودن قطعات، کار برای شما نیز آسان تر میگردد.

پمپ تخلیه را بیرون آورید :

 

پمپ تخلیه زیر ماشین ظرفشویی پشت پنلی  قرار دارد که با ضربه زدن باز میشود. پمپ تخلیه شامل یک بازو،  یک در و همچنین قطعه ای الکترومغناطیسی  است.

بازوی پمپ تخلیه را چک کنید :

بازوی دروازه اجازه می دهد تا آب از طریق شیلنگ تخلیه از ماشین ظرفشویی تخلیه شود.

بازو را حرکت دهید. بازو باید به راحتی حرکت کند. دو فنر متصل به بازوی پمپ تخلیه است چک کنید اگر آن ها آسیب دیده یا گم شده اند باید فنر جایگزین برای آن قرار دهید.

قطعه ی مغناطیسی پمپ تخلیه راچک کنید :

 

بازوی پمپ تخلیه توسط این قطعه کنترل میشود. بازو توسط دو سیم به قطعه مغناطیسی متصل است ابتدا باید سیم ها را جدا کنید. سپس با دو سیم دیگر که به قطعه متصل میکنید و آن را به برق اتصال میدهید مطمئن شوید که مشکل از سیم ها است یا از قطعه مغناطیسی.

پس از انجام مرحله بررسی علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی، دوباره همه ی قطعات را به شکل اول قرار دهید و ظرفشویی را با برنامه ای کوتاه مدت روشن کنید و چک کنید که مشکل رفع شده است یا خیر.

اگر مشکل هنوز پا بر جا بود ممکن است برد دستگاه و یا در مواقعی موتور دستگاه به مشکل خورده باشد که در این صورت باید با کارشناسان البرزبان تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.