علت یکسره کار کردن یخچال فریزر چیست ؟

علت یکسره کار کردن یخچال فریزر چیست ؟

اتومات نکردن یخچال و روشن نشدن آن اغلب از مشکلات شایعی هستند که برای اکثر یخچال ها اتفاق می افتد. مشکلی که بسیاری از ما علت آن را نمیدانیم.

ما در این مطلب به این دو موضوع و بررسی علت های آن پرداخته ایم ، با ما همراه باشید.

 

علت یکسره کار کردن یخچال فریزر چیست ؟دلیل اول : نشت گاز و کم بودن سرما 

 

این مشکل در یخچال های مختلف با شکل های مختلفی بروز میکند :

یخچال های قدیمی : ممکن است به شکل نصفه برفک زدن جایخی بروز کند ، در برخی موارد با یخ زدن ناحیه خاصی این مشکل بروز میکند .
راه حل : برای اینکه مطمئن شوید که یخچال نشتی دارد یا خیر یخچال را از برق بکشید و منتظر باشید تا برفک های درون یخچال با هوای محیط آب شود.

نکته :

هرگز برای از بین بردن برفک ها از جسم تیز استفاده نکنید، زیرا باعث آسیب دیدن دیواره های داخل یخچال می شود. پس از آب شدن برفک ها دوباره به برق بزنید اگر سرمای یخچال کم بود در اولین فرصت به تعمیرکار یخچال اطلاع دهید .

یخچال فریزر های جدید برفکی : در این یخچال ها که دارای صفحه سرما در انتهای یخچال باشد (البته این صفحه ممکن است داخل بدنه یخچال کار شده باشد ) اگر این صفحه به طور یکدست برفک نداشت و به جای آن صفحه خیس بود یا ناحیه خاصی برفک داشت یخچال نشتی گاز دارد . البته در این موارد مشتری از سرمای فریز کاملا راضی است .

یخچال های بدون برفک : در این یخچال ها کمتر به این مشکل بر میخورد و موارد دیگری باعث بروز مشکل میشود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت .

 

علت یکسره کار کردن یخچال فریزر چیست ؟دلیل دوم ترموستات :

 

اگر سرمای یخچال خوب بود و باز هم یخچال اتومات نکرد ایراد از ترموستات است . در صورت بروز مشکل با علائمی مثل یخ زدن مواد غذایی درون یخچال (مثل ماست و تخم مرغ)  اتفاق می افتد .

دلیل سوم ضعیف شدن موتور :

 

در این مورد که با علائمی مثل صدای زیاد موتور همراه است، یخچال با وجود سرمای نسبی اتومات نمی کند.

دلیل چهارم موارد خاص :

 
  • یخچال های بدون برفک : ایراد در سستم برفک زدایی باعث برفک زدن رادیات یا اوپراتور میشود و سرمای یخچال کم میشود.
  • نداشتن درب جایخی و جا گوشتی در یخچال های قدیمی : نداشتن این وسایل باعث دیر اتومات کردن یخچال میگردد و با یخ زدن مواد غذایی مانند ماست نمودار میشود.
  • گیر بودن لوله های ورودی : گیر بودن لوله های ورودی باعث بروز مشکل میشود.
  • یخچال های با برد دیجیتال : معیوب بودن سنسور و در مواردی خاص معیوب بودن برد اصلی باعث بروز مشکل میشود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.