علت بوی سوختگی لباسشویی

علت بوی سوختگی در استفاده از ماشین لباسشویی

آیا  شما هم تجربه بوی سوختگی ماشین لباسشویی را داشته اید؟ آیا استشمام بوی سوختگی با تعمیر ماشین لباسشویی در ارتباط می باشد؟

شاید یک روز پرمشغله زمانی که حجم زیادی از لباس کثیف روی هم تلنبار شده است؛ بخواهید ماشین لباسشویی را روشن کنید؛ اما یکباره متوجه بوی سوختگی می شوید. علت این موضوع کاملا متفاوت است. تنها نباید به سراغ سوختن موتور بروید. اما در این شرایط تعمیر ماشین لباسشویی در اسرع وقت را جدی بگیرید.

عیب یابی درست و تعمیر ماشین لباسشویی کاری تخصصی است که باید حتما از افراد ماهر کمک بگیرید. در این مقاله مواردی که باعث احساس بوی سوختگی در ماشین لباسشویی می گردد را با هم مرور می کنیم.

۱) پاره شدن تسمه لباسشویی

 

گاهی پوسیدگی و پارگی تسمه در ماشین لباسشویی باعث ایجاد بوی سوختگی می گردد. در طراحی داخلی این دستگاه شما شاهد تسمه پلاستیکی برای اتصال موتور و دیگ هستید. اگر در جای درستی قرار نگیرد و یا پوسیده شود؛ این مورد باعث سایش و ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی می گردد.

۲) مشکلات موتور لباسشویی

 

خرابی موتور لباسشویی

یکی از دلایل بوی سوختگی نیم سوز شدن موتور آن خواهد بود. استفاده متعدد پشت سرهم، اضافه بار یا خرابی در اتصالات سیمی می تواند این بوی سوختگی را متصاعد کند.

۳) سوختگی لاستیک المنت

 

برای جلوگیری از هر مشکل برقی و آب بندی المنت لاستیکی در نظر گرفته شده است که در اثر گرم شدن بیش از حد المنت بوی ناخوشایند و سوختگی لاستیک را متوجه می شوید. عیب یابی و تعمیر به موقع آن باعث جلوگیری از بروز مشکل خواهد شد.

۴) مشکل در المنت

 

خرابی المنت لباسشویی

خراب شدن برد اصلی یا تایمر در ماشین لباسشویی باعث انتشار بوی سوختگی در ماشین لباسشویی می گردد. مشکلات برد باعث بکار گرفتن المنت در فرایند خشک کردن لباس ها خواهد شد؛ این امر باعث انتشار بوی بد می شود. گاهی قرار دادن ماشین لباسشویی در جای نامناسب باعث مشکلات الکترونیکی می گردد. تماس آب با سیم های برق باعث ایجاد خطرات بسیار جدی می گردد.

گاهی نیز مبدل های برقی که بر سر دوشاخه های ماشین لباسشویی متصل می گردد؛ باعث ایجاد اتصالی و بوی ناخوشایند خواهند شد.

۵) کمک فنر و گلاید

 

در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی موجود در بازار از کمک فنر و گلاید در موتور درایو برای تنظیم کشش تسمه بکار گرفته می شود. هر ایرادی در قسمت گلاید و لغزش نادرست آن باعث می گردد که تسمه بیش از حد معمول داغ شود؛ این امر بوی سوختگی را به همراه دارد.

۶) پمپ تخلیه 

 

خرابی پمپ تخلیه

همانطور که در جریان هستید؛ پمپ تخلیه برای پمپاژ آب دیگ لباسشویی قبل و در حین انجام شستشو فعالیت می کند. اگر در زمان فعالیت شستشو شما بوی سوختگی را متوجه شدید؛ این مورد نشان دهنده توقف پمپ تخلیه می باشد.

۷) خرابی کلاچ ماشین لباسشویی

 

بوی سوختگی ناشی از فرسوده شدن کلاچ خواهد بود. نمونه هایی که درب بالا هستند؛ کلاچ برای شستشو و حرکت سبد شستشو را دارا هستند که با فرسوده شدن این بخش بوی سوختگی لباسشویی را متوجه خواهید شد.

اگر به هر یک از دلایل بالا احساس بوی سوختگی از لباسشویی خود کردید و برای رفع آن اطلاعات کافی ندارید حتما با یک متخصص در تماس باشید و اقدامات اولیه را انجام دهید. سپس از یک کارشناس کمک بگیرید و از رفع مشکل اطمینان حاصل کنید. تیم خدماتی البرزبان به صورت ۲۴ ساعته و در اسرع وقت آماده به یاری رساندن به شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.