قفل کودک لباسشویی

همه چیز درباره قفل کودک انواع ماشین لباسشویی

خانواده هایی که کودک در خانه دارند، همیشه نگران خرابکاری آن ها با ماشین لباسشویی هستند. ماشین لباسشویی وسیله ای پرکاربرد و ضروری برای زندگی های امروز می باشد. با فعال کردن قفل کودک دیگر نگران بازی کردن کودک خردسال خود با دکمه های دستگاه نخواهید بود.برای این که کودک شما به خود یا ماشین لباسشویی صدمه ای نزند از قابلیت قفل کودک بهره ببرید. با فعال کردن قفل کودک همه دکمه ها به جز دکمه پاور غیر فعال خواهند شد. فشردن آن ها تغییری در روند کار ماشین لباسشویی ایجاد نمی کند.

درادامه با البرزبان همراه باشید تا به صورت مفصل به این امکان جالب ماشین لباسشویی بپردازیم.

وظیفه اصلی قفل هوشمند لباسشویی چیست؟

 

همزمان با فعال شدن قفل کودک  همه کلیدهای لباسشویی غیر فعال خواهند شد؛ در واقع قفل کودک  یک سطح حفاظتی برای جلوگیری از تغییر تنظیمات شستشو توسط کودکان را به همراه دارد. استفاده از قفل کودک در لباسشویی، به شما کمک می کند تا در صورت فشرده شدن دکمه ها توسط کودک، هیچ آسیبی به روند کار و فعالیت ماشین لباسشویی وارد نگردد. همین طور از خراب شدن و آسیب دیدن و یا هنگ کردن ماشین لباسشویی دور خواهید ماند.

زمانی که قفل کودک  را فعال می کنید، کلیه دکمه ها از کار افتاده و صرفا دکمه پاور فعال می گردد. توجه داشته باشید که حتی پس از تمام شدن شستشو، قفل بطور اتوماتیک غیرفعال نخواهد شد و کودک نمی تواند درب ماشین لباسشویی را باز کند. در این زمان شما باید قفل کودک را در حالت غیر فعال قرار دهید تا امکان تخلیه دیگ لباسشویی و همین طور فشردن سایر دکمه ها برای شما ممکن گردد.

به طور کلی استفاده از قفل کودک، ایمنی این وسیله را بالا تر خواهد برد و علاوه بر این که به کودک آسیبی وارد نمی گردد؛ ماشین لباسشویی نیز ایمن می ماند. از آنجایی که نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در لباسشویی، در برند های مختلف متفاوت است؛ برای همین در این مقاله به ۵ مدل معروف و نحوه فعال و غیرفعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی آنها می پردازیم.

child lock

۱) فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در لباسشویی سامسونگ

یک روش همیشگی برای فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ وجود دارد:

  • مرحله اول: دکمه های temp و rinse/spin را برای مدت سه ثانیه به طور هم زمان بفشارید.
  • مرحله دوم: دکمه های – و + را به صورت هم زمان و برای مدت زمان ۳ ثانیه باید نگه دارید.
  • مرحله سوم: دوباره دکمه های temp و spin را در مدت زمان سه ثانیه همزمان نگه دارید.

به کمک این سه مرحله ساده، قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ خود را فعال و غیر فعال خواهید کرد.

توجه داشته باشید که برای فعال و غیر فعال نمودن قفل کودک  سامسونگ باید فشردن مجدد همان دکمه ها را دوباره تکرار کرد و از فشردن دکمه های دیگر و امتحان نمودن راهکار های دیگر به شدت خودداری کنید.

۲) نحوه استفاده کردن از قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی

فعال و غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی در مدل های مختلف، کاملا با هم متفاوت خواهد بود.

– اگر ماشین لباسشویی شما ال جی درب از جلو می باشد؛ دکمه child lock برای آن وجود دارد. شما می توانید با فشار دادن این دکمه می توانید در مدت زمان سه تا پنج ثانیه قفل کودک ماشین لباسشویی خود را فعال و غیر فعال کنید.

– ماشین لباسشویی های جدید ال جی دارای دیگ هوشمند می باشند، شما باید دکمه Prewash / child lock  را برای مدت زمان سه تا پنج ثانیه فشار دهید. در این صورت می توانید قفل کودک را فعال و غیر فعال کنید.

– در مدل های قدیمی تر ماشین لباسشویی ال جی، دکمه child lock در دسترس نیست؛ شما می توانید برای فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در این مدل ها، دکمه های  temp  و option را به صورت هم زمان و برای مدت زمان سه تا پنج ثانیه نگه دارید.

قفل کودک

۳) آموزش استفاده از قفل کودک در ماشین لباسشویی میدیا

در صورتی که قفل کودک در ماشین لباسشویی میدیا فعال باشد، شما یک کلید را بر روی صفحه ماشین لباسشویی مشاهده خواهید کرد. اما اگر کد خطا را بر روی مانیتور دیدید؛ باید به دنبال مشکلی در سیستم باشید. توجه داشته باشید که به طور کلی، قفل کودک در زمان فعال بودن بر روی ماشین لباسشویی میدیا، هیچ گونه کد خطایی ندارد.

مدل های مختلف ماشین لباس شویی، راهکار های مختلفی برای فعال و غیر فعال کردن قفل کودک به همراه دارند. در برخی از مدل ها باید دکمه استارت را برای مدت پنج ثانیه فشار دهید، تا قفل کودک فعال و غیر فعال شود. بجز این مورد دکمه RPM را برای مدت زمان نه ثانیه ای نگه دارید.

قفل کودک در ماشین لباسشویی

 

۴) نحوه قفل کودک در ماشین لباسشویی پاکشوما چگونه است؟

ماشین لباس شویی پاکشوما در زمان شروع به کار با شنیدن صدای بوق، قفل کودک خود را به کار می اندازد. به همین خاطر بر روی نمایشگر این ماشین لباسشویی شما شاهد کد CL  می باشید. توجه داشته باشید که این نوشته مربوط به قفل کودک خواهد بود و ایرادی به دستگاه وارد نیست.

همین طور اگر می خواهید قفل کودک را در ماشین لباس شویی پاکشوما به صورت دستی فعال و غیر فعال کنید، دکمه های rinse و prewash را به صورت هم زمان برای مدت زمان سه تا پنج ثانیه با هم نگه دارید.

استفاده از قفل کودک

۵) نکته فعال و غیر فعال کردن قفل کودک  زیمنس

نحوه فعال سازی قفل کودک  زیمنس نسبت به نمونه های دیگر بسیار راحت است. چرا که شما می توانید با فشردن دکمه های + و – به صورت هم زمان و برای مدت زمانی سه ثانیه ای، این فرمان را اجرا یا غیرفعال کنید.

۶) نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک  دوو

نحوه استفاده کردن از قفل کودک در ماشین لباس شویی دوو، با یک مرحله و فشار دادن دکمه cl یا child lock برای سه تا پنج ثانیه صورت خواهد گرفت. اما برای غیر فعال کردن قفل کودک دوو راه های دیگری نیز در دسترس می باشد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

  • دکمه های temp و option برای مدت زمان سه تا پنج ثانیه فشار دهید.
  • فشار دادن هم زمان دکمه های dry و delay timer سه تا پنج ثانیه
  • دکمه های spin و drying برای مدت زمان سه تا پنج ثانیه با هم نگه دارید.

با رعایت این نکات، ماشین لباسشویی شما شستشوی ایمن را خواهد داشت. در کنار این امر سلامت فرزندتان نیز حفظ خواهد شد. آیا شما نیز از قفل کودک ماشین لباس شویی خانه خود استفاده کرده اید؟ آیا بعد از مواجه با اخطار قفل کودک دستگاه شما از کار افتاده است؟ در کامنت ها تجربه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.