ترفندهای شستشوی لباس

نکته های طلایی برای شستشوی لباس ها و خراب نشدن رنگ آن ها

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که لباسی را در ماشین لباسشویی انداخته باشید و بعد از آن با رنگ های مختلف مواجه شده باشید؟؟ بطور حتم شما به برچسب لباس ها دقت نمی کنید و همه لباس ها را با هم در یک زمان می شویید. راهکار همیشگی که شامل ریختن سبد لباس های کثیف در ماشین و پودر و فشار دادن دکمه دستگاه می باشد؛ دست نگه دارید. اینبار دقت کنید. لباس های رنگی تا حدودی رنگ پس می دهند و لباس های سفید هم رنگ می گیرند. برای اینکه بتوانید یک شستشوی موفق داشته باشید، باید نکات شستشوی لباس را با دقت مطالعه کنید.

در این مقاله توضیح می دهیم که نکات شستشوی لباس چیست؟

نکات شستشوی لباس در ماشین لباسشویی

 

۱) توجه به برچسب شستشوی لباس

برچسب پشت لباس

برچسب لباس برای شستشو همراه شما خواهد بود. هر لباس بسته به الیافی که دارد؛ نوع شستشوی آن، خشک کردن و اتو متفاوتی دارد که این امر اگر به درستی صورت بگیرد؛ عمر بیشتری خواهد داشت.

۲) نکات شستشوی لباس های متنوع

اگر مشغله کاری زیادی دارید؛ و یا حجم لباس کم است. می خواهید در یک نوبت تمام لباس های خود را بشویید؛ باید از آب سرد کمک بگیرید. آب گرم الیاف لباس را بهم می ریزد و در رنگ آن تاثیر می گذارد.

۳) لباس های رنگی را باهم نشویید.

لباس های رنگ روشن جدا، تیره جدا. لباس های تیره در هر شرایطی رنگ پس خواهند داد که اگر با لباس های روشن شسته شوند؛ رنگ آن ها را خراب می کند. تیره ها را باهم بشویید.

۴) تنظیمات درست شستشو

نکات شستشوی لباس

برای شستشوی مناسب، برنامه مناسب انتخاب کنید. بسته به کثیفی و برنامه های مختلف بهترین گزینه را برای شستشو در نظر بگیرید. برنامه نامناسب، لباس های شما را از بین میبرد.

۵) خشک کن، تعطیل

چرخش پرسرعت ماشین لباسشویی، الیاف لباس را بر هم میزند. نرمی بافت بیرونی لباس با خشک کن از بین می رود که این امر در ادامه رنگ لباس ها را بور می کند.

۶) عدم شستشوی زیاد

لباسی که بیشتر شسته شود، زودتر از بین می رود. اگر لباسی را چند ساعت بر تن داشته اید، بعد از استفاده در معرض هوا قرار دهید و جمع کنید.

۷) نرم کننده را جدی بگیرید.

نرم کننده لباس

در زمان شستشوی لباس حتما از نرم کننده کمک بگیرید. با استفاده از نرم کننده، ساییدگی در بافت لباس کم می گردد و در نتیجه لباس سالم می ماند.

۸) لباس های تازه، سفید

لباسی که بار اول آن را خریده اید، نصف فنجان نمک در دستگاه بریزید. نمک رنگ لباس را تثبیت می کند و از بور شدن آن جلوگیری خواهد کرد.

۹) لکه ها را جدی بگیرید.

لکه ها در لحظات اولیه به راحتی پاک می شوند. برای از بین بردن لکه ها ابتدا آنها را از بین ببرید و بعد از آن در ماشین بیندازید.

۱۰) لباس های اداری

کت و شلوارها و لباس های اداری که دارای پد سرشانه هستند؛ با ماشین نباید شسته شوند. این امر لباس را از بین می برد و فرم آن از دست می رود.

۱۱) به اندازه لباس داخل دستگاه توجه کنید.

اندازه لباس در لباسشویی

اگر وقت کمی دارید و باید لباس های زیادی را بشویید. باز هم دلیلی نیست که بیش از توان دستگاه لباس بریزید. اضافه بار تعادل مخزن را خراب خواهد کرد که این امر چرخه شستشو را از بین می برد.

ماشین لباسشویی یکی از دستگاه های بسیار خاص برای رفاه حال انسان می باشد. این دستگاه به راحتی حجم زیادی از لباس های کثیف شما را بدون دخالت دست با فشار دادن یک دکمه، تمیز تحویل خواهید گرفت. با بررسی نکات شستشوی لباس متوجه شدید شستشوی مناسب نکاتی دارد. اما بعضی از لباس ها مانند آن هایی که دست دوز هستند، لباس های زیر، لباس های دارای خز حیوانات و مجلسی را نباید در ماشین لباسشویی بیندازید.

برای شستشوی موفق باید به الیاف، رنگ، مقدار کثیفی و خاک و پرز آن ها دقت کنید و بر اساس آن طبقه بندی بگذارید. این نکات شستشوی لباس می تواند یک راهنمای خوب برای شستشوی لباس با لباسشویی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.