مشکلات مربوط به لاستیک های دور درب یخچال

مشکلات مربوط به لاستیک های دور درب یخچال

لاستیک های دور درب یخچال :

 

یخچال فریزر زمانی درست کار می کند که درب آن درست چفت شده باشد. اگر درب درست بسته نشود هوای سرد به بیرون و هوای گرم به داخل یخچال فریزر وارد خواهد شد. که این قضیه به نوبه ی خود مشکلات دیگری را به همراه خواهد داشت.

واشر دور درب یخچال فریزر که نقش مهمی در کارکرد یخچال دارند به راحتی  برروی کیفیت موادغذایی موجود در یخچال و همچنین میزان برق مصرفی و طول عمر یخچال فریزر شما تأثیر دارد.

از سوی دیگر با ریختن موادغذایی بر روی قسمت های مختلف واشر و یا تماس با موادغذایی ، تمیز کردن آن بسیار ضروری می باشد چرا که در بلند مدت باعث ایجاد فساد و البته بوی نامطبوع می شود.

مشکلات مربوط به لاستیک های دور درب یخچال
تعمیر و تعویض نوار پلاستیکی یخچال و فریزر :

 

در اطراف درب یخچال و فریزر یک نوار پلاستیکی قرار گرفته است که خاصیت آهنربایی دارد و باعث می شود که موقع بسته شدن درب، تا زمانی که شما آن را نکشید، باز نشود و در نتیجه سرما در داخل محفظه باقی می ماند اما ممکن است که زمانی خاصیت آهنربایی این نوار پلاستیکی کاهش یابد برای مثال اگر شما این نوار را تمیز نکنید، به مرور زمان کثیف شده و به خوبی نمی تواند عمل چسبندگی را انجام دهد در این جا است که به دلیل کم شدن عمر این نوار پلاستیکی، نیاز به تعمیر یا تعویض آن خواهد بود.

واشر درب یخچال فریزر :

 

واشر درب یخچال از جنس لاستیک نرم ساخته شده است که در مرور زمان و یا حتی استفاده و عدم استفاده مرتب باعث خشک شدن آن می شود که در نتیجه ممکن است در یخچال به خوبی بسته نشود و روزنه ای بین درب و بدنه یخچال ایجاد شود.اگر آب بندی درب خراب باشد رطوبت بیشتری از هوا وارد یخچال خواهد شد.گاهی مواقع ممکن است رطوبت وارد شده آنقدر زیاد باشد که سیستم دیفراست هم نتواند آن را از بین ببرد.( در مناطق با رطوبت زیاد ) در این حالت رطوبت در اطراف درب یخچال قابل مشاهده خواهد بود.

تست خاصیت آهنربایی نوار پلاستیکی یخچال و فریزر :

 

قبل از این که تصمیم قطعی بگیرید که این نوار را تعمیر یا تعویض کنید، باید از خراب بودن آن مطمئن شوید. برای این کار روش های مختلفی وجود دارد :

  • یک اسکناس بردارید و بین بدنه و درب یخچال یا فریزر قرار دهید. حال اگر با کوچکترین فشار، اسکناس خارج شد، یعنی خاصیت آهنربایی نوار کم است ولی اگر اسکناس محکم نگه داشته شده بود نشان دهنده سالم بودن نوار است.
  • زمانی که درب یخچال یا فریزر بسته است، دست خود را در اطراف این نوار پلاستیکی بگیرید اگر سرمایی احساس کردید، یعنی نوار نشتی دارد.

 

مشکلات مربوط به لاستیک های دور درب یخچال
مراحل تعویض یا تمیز نمودن نوار لاستیکی درب یخچال و فریزر :

 

 

  • ابتدا باید دو شاخه یخچال یا فریزر را از برق خارج نمایید.
  • سپس لبه نوار لاستیکی را بالا بگیرید تا پیچ های زیر آن مشخص شود. شما باید این پیچ و گیره ها را باز کنید.
  • حال شما باید به آرامی این نوار لاستیکی را از روی درب بردارید.  اگر نوار سالم باشد و تنها کثیفی بر روی آن نشسته است کافی است محلول آب و صابون درست نموده و نوار را با این محلول بشویید و با یک دستمال، این نوار را خشک کنید.
  • این مرحله هم درمورد نوار لاستیک نو صدق می کند و هم در مورد نوار قبلی. قبل از گذاشتن نوار لاستیکی روی درب، کمی وازلین یا گریس روی درب بزنید تا هم خاصیت عایقی نوار را بیشتر کنید و هم از ترک خوردن نوار جلوگیری کنید.
  • در آخرین مرحله باید پیچ های نوار را در سر جای خود ببندید. برای این کار توجه داشته باشید که به هیچ عنوان به نوار فشار نیاورید و از طرف دیگر پیچ را نباید خیلی محکم کرد زیرا احتمال دارد به نوار لاستیکی در یخچال و فریزر آسیب زده و سبب پارگی آن شوید.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه در “مشکلات مربوط به لاستیک های دور درب یخچال

نام *محمودرستمی

سلام نواردریخچال عوض کردیم ولی طبقه اول فریزرکلی برفک زده درضمن ازپایین دریخچال هواه میده اسم یخچال البرزمیباشدلطفابگیدبایدچکارکنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.