Does the failure of the pump prevent the water from discharging the washing machine?

آیا خرابی پمپ از تخلیه آب ماشین لباسشویی جلوگیری میکند؟

در ماشین لباسشویی سیستمی جهت تخلیه آب داخل دستگاه وجود دارد که از سیستم های اصلی لباسشویی محسوب می شود. این سیستم شامل پمپ تخلیه می باشد که یکی از قطعات اصلی لباسشویی است. محل قرارگیری پمپ تخلیه در زیر مخزن ماشین لباسشویی می باشد که دارای فیلتری است که پرز لباس ها و آشغال ها و… را جمع آوری میکند.

مانند هر قطعه دیگری ، پمپ تخلیه آب ممکن است دچار مشکل شده و عواقبی را به دنبال داشته باشد. به دلیل اینکه این قطعه جزو لوازم اصلی لباسشویی محسوب میشود، عدم کارکرد آن باعث آسیب به کل سیستم ماشین لباسشویی می شود. علاوه براین ، خرابی پمپ تخلیه میتواند یکی از دلایل تخلیه نشدن آب نیز باشد که امروزه مشکل بسیاری از کاربران است.

چرا پمپ ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمی کند ؟

 

این عامل میتواند دلایل بسیاری داشته باشد که به بررسی برخی از رایج ترین آنها میپردازیم :

  • اجسام خارجی ، پرز لباس و یا آشغال از متداول ترین دلایل مسدود شدن راه خروج آب از ماشین لباسشویی است. میتوانید پمپ را هرچند وقت یکبار تمیز کرده و از بروز این مشکل جلوگیری کنید.
  • ممکن است علت عدم تخلیه آب، شیلنگ تخلیه آب باشد. این شیلنگ در پشت ماشین لباسشویی قرار میگیرد که اگر روی زمین افتاده باشد و یا بالا قرار نگرفته باشد، نمی تواند آب را تخلیه کند. این شیلنگ باید حداقل تا نصف ارتفاع ماشین لباسشویی بالا باشد.
  • ممکن اس مشکل از برد فرمان ماشین لباسشویی باشد که برای تعمیر آن حتما باید با کارشناس تماس بگیرید.

آیا خرابی پمپ از تخلیه آب ماشین لباسشویی جلوگیری میکند؟

  • گاهی اوقات علت آن میتواند به سادگی تا خوردن شیلنگ لباسشویی باشد که به راحتی قابل حل است.
  • گاهی اوقات لباس های کوچک و با حجم کم مانند جوراب و یا لباس زیر میتوانند مسیر تخلیه را مسدود کنند.
  • ممکن است موتور پمپ به کلی خراب شده باشد که مشکل جدی محسوب میشود و باید تعویض شود. اینکار کاملا تخصصی بوده و باید برای رفع آن با کارشناس مربوطه تماس بگیرید.
  • به طول شیلینگ تخلیه دقت کنید. طول آن نباید بیشتر از ۷ یا ۸ متر باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.