یخساز یخچال ساید بای ساید

همه چیز درباره یخساز در یخچال ساید بای ساید

امروزه تصور آشپزخانه بدون یخچال قابل درک نیست. برای حفظ مواد غذایی نیاز به یخچال می باشد که با توجه به نیاز هر ساله انواع مختلفی از این محصول روانه بازار مصرف می شود.

یکی از محصولات جدید این عرصه یخچال سای بای ساید است که در انواع مختلف و با توجه به نیازها و علایق در بازار موجود است. کشور ایران در منطقه گرمی قرار دارد و به خصوص در فصل های گرم سال، بدون یخچال و یخساز سپری کردن روزها امکان پذیر نخواهد بود.

داشتن دستگاهی که به سادگی یخ مصرفی خانوار را تامین کند بسیار لازم است. امروزه یخچال های تولیدی، دستگاه یخساز دارند و این نیاز را مرتفع خواهند کرد.

در این مقاله نگاهی به یخساز یخچال سای بای ساید خواهیم داشت.

یخساز یخچال سای بای ساید چیست؟

 

در این یخچال قطعه ای در نظر گرفته شده است با نام یخساز یا Ice Maker که وظیفه تولید یخ را در دستگاه برعهده دارد. بیشتر محصولات تولید شده در سال های اخیر از این محصول استفاده می کنند. برای استفاده از این محصول نیاز به یخ ریز نیز می باشد که اصولا بر روی محصول تعبیه می گردد.

یخساز در سه نوع در بازار موجود می باشد:

  • یخ ساز پیمانه ای
  • سینی مشبک
  • سینی قالبی

انواع یخساز در یخچال ساید بای ساید

نگاهی به تاریخچه یخساز

 

استفاده از یخساز دارای قدمت زیادی در زندگی انسان است. انسان ها برای رفع نیاز و برای حفظ مواد غذایی، از روش های زیادی استفاده می کردند. اولین یخساز در سال ۱۹۳۰ در کشور آلمان اختراع و به مصرف رسید.

در کل هدف تولید یخساز، دسترسی به یخ در زمان دلخواه می باشد که مصرف کننده در هر نقطه جغرافیایی و با هر شرایط آب و هوایی، به راحتی بتواند به نیاز خود پاسخ دهد.

نحوه عملکرد یخساز در یخچال سای بای ساید

 

برای اینکه این دستگاه فعالیت خود را به درستی انجام دهد، ابتدا آب از طریق شیر آب که معمولا از زیر سینک آشپزخانه به یخچال سای بای ساید کشیده می شود به قسمت یخساز منتقل می گردد. زمانی که شیر کنترل کننده جریان آب، فرمان الکتریکی را از دستگاه یخساز دریافت کند.

سلونوئید شیر فعال می گردد و آب به دستگاه منتقل خواهد شد در این مرحله آب وارد چرخه یخ سازی می گردد.

در بیشتر یخچال های سای بای ساید از ترموستات برای یخ سازی استفاده خواهد شد که مراحل کار این دستگاه با توجه به بررسی دمای محوطه شروع به فعالیت خواهد کرد.

روش راه اندازی یخساز یخچال سای بای ساید

 

برای فعال کردن این قابلیت نیاز به کار پیچیده ای نیست. همانطور که اشاره کردیم برای فعالیت این بخش، اتصال به شیر آب لازم است که این امر توسط تکنسین ماهر در زمان نصب یخچال سای بای ساید انجام خواهد گرفت.

در مرحله بعد لازم است تنظیمات یخساز را انجام دهید که برای این امر، با توجه به تنوع محصولات موجود در بازار نوع فعال کردن یخساز متنوع می باشد. برای فعال کردن یخساز یخچال سای بای ساید نیاز است آن را روشن کنید.

البته اگر دستگاه شکل اهرمی باشد باید از این طریق انجام دهید. اما در نمونه های جدید آن، از پنل کاربری باید یخساز یخچال خود را روشن کنید.

در یخچال سای بای ساید برای فعال کردن آن باید از انواع یخی که یخچال قادر به تولید می باشد نیز یک نمونه انتخاب کنید. انواع یخ های تولیدی توسط دستگاه در دو نمونه، یخ قالبی و یا خرد شده بوده که نیاز است برای فعال کردن یخساز، یک نمونه را انتخاب کنید.

عملکرد یخساز یخچال

روش غیر فعال کردن یخساز در یخچال سای بای ساید

 

امکان دارد شما تصمیم بگیرید که یخساز یخچال سای بای ساید خود را برای مدتی غیرفعال کنید. برای این کار به همان مراتبی که دستگاه خود را روشن کرده اید، دستگاه یخساز خود را خاموش کنید. اگر از حالت دکمه ای بوده، با همان دکمه و اگر از اهرم یا پنل کنترل استفاده شده است، باید از همان طریق دستگاه را غیر فعال کنید.

مشکلات احتمالی یخسازها

 

ممکن است هر دستگاهی با کاهش عملکرد مواجه شود. برای این منظور لازم است هنگام مواجه با این مشکل، موارد زیر را در یخساز یخچال ساید بای ساید خود بررسی کنید.

  • در ابتدا باید شیر آب و اتصالات آن را بررسی کنیم. اگر اتصال هیچ مشکلی نداشت از این منطقه دستگاه شما دچار مشکل نشده است.
  • کلید یخساز را چک کنید. اگر کلید یخساز شما خاموش شده باشد در اتصال دچار مشکل خواهد شد.
  • به دلایلی امکان دارد یخچال سای بای ساید را به طور طولانی مدت خاموش کنید. با روشن کردن مجدد، ممکن است دستگاه یخساز، عملکرد مناسبی را نشان ندهد. برای این امر لازم است یخچال را مجددا از برق جدا کنید و بعد از آن متصل کنید. بعد از دو ساعت یخساز دستگاه شروع به فعالیت خواهد کرد.
  • اگر یخچال خود را به تازگی خریداری کرده اید باید از زمان نصب تا اجرای درست یخسازی به دستگاه خود ۱۲ تا ۷۲ ساعت زمان دهید تا بهترین عملکرد را از یخچال ببینید.

اگر این موارد را امتحان کردید و دستگاه شما شروع به فعالیت نکرد لازم است از تکنسین ماهر کمک بگیرید.

مشکل یخساز یخچال ساید بای ساید

امکان دارد دستگاه شما به درستی کار کرده اما یخ های ساخته شده نتواند از دستگاه خارج گردند، در این زمان لازم است نکاتی را مدنظر قرار دهید تا مشکل را به راحتی مرتفع کنید. اگر اتصالات برقی را چک کرده و از مواردی که در قبل اشاره شد مشکلی را مشاهده نکردید، باید به نکاتی که در ادامه اشاره می کنیم، دقت کنید.

۱- امکان دارد یخ در یخساز و یخ ریز گیر کرده باشد که بدون نیاز به تکنسین به راحتی می توانید آن را از دستگاه خارج کنید.

۲- اگر درپوش خروج یخ باز نمی گردد در این مرحله نیاز به افراد ماهر خواهد بود. البته ممکن است یخچال سای بای ساید شما دچار نشتی باشد که این امر در ادامه باعث چسبندگی منطقه می گردد.

دلیل خرد شدن یخ در زمان خارج شدن از یخساز

 

اگر شما یخساز را در حالت خرد شده قرار نداده باشید، نباید یخ خرد شده تحویل بگیرید. برای رفع این مشکل در قسمت ice Type نوع آن را تغییر دهید. گاهی در استفاده زیاد از دستگاه و باز شدن مکرر درب یخچال میزان چسبندگی یخ افزایش پیدا خواهد کرد.

اگر همراه با یخ دیواره پشت باکس نیز دچار یخ زدگی باشد لازم است از تکنسین ماهر کمک بگیرید.

یخساز یخچال ساید بای ساید یکی از امکانات مناسب این یخچال ها هستند. که در سریع ترین زمان ممکن، امکان فراهم کردن یخ را ممکن می سازد. اگر استفاده از این بخش یخچال ساید بای ساید برای شما اهمیت زیادی دارد.

فراموش نکنید که حتما در هنگام سرویس یخچال از سرویسکار بخواهید قسمت یخساز را هم به درستی بررسی نماید.

همچنین اگر یخساز یخچال شما با مشکلی مواجه شد که با توجه به راهنمایی های این مقاله قادر به رفع آن نبودید، لازم است در اولین فرصت برای تعمیر یخچال ساید بای ساید خود با تعمیرکار معتبر و ماهری ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.