10 اشتباه رایج که عمر ماشین ظرفشویی را کم می کنند.

۱۰ اشتباه رایج که عمر ماشین ظرفشویی را کم می کنند.

داشتن ماشین ظرفشویی به معنای رفاه بیشتر، مصرف آب کمتر و ظرف های تمیزتر می باشد که این موارد در کنار اینکه سرعت کارهای شما را بیشتر می کند؛ از مزایای خرید ماشین ظرفشویی خواهد بود. برای نگهداری از ظرفشویی ، باید نکات مهم استفاده از ماشین ظرفشویی  را بدانیم. سعی کنیم با رعایت نکات ارائه شده در ادامه این مطلب از خراب شدن و کاهش عملکرد این دستگاه دور بمانیم.

نکات مهم استفاده از ماشین ظرفشویی | افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی

برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی از این اشتباهات خودداری کنید:

۱) بیش از حد لازم از شوینده استفاده می کنید.

 
نکات ماشین ظرفشویی
شوینده ماشین ظرفشویی

کم یا زیاد ریختن شوینده در کاهش عملکرد مفید دستگاه دخیل است. شاید فکر کنید که اگر مایع بیشتری در دستگاه بریزید؛ ظرف های تمیزتری خواهید داشت. استفاده بیش از حد از شوینده تنها بار دستگاه را بیشتر می کند. این امر باعث تمیز نشدن اصولی وسایل داخلی خواهد شد.

مطلب مرتبط: بایدها و نبایدهای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی

۲) افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی – قرار دادن ظروف بیش از ظرفیت دستگاه

 

در زمان ساخت و خرید دستگاه، هر ماشین ظرفشویی دارای ظرفیت مشخص خود می باشد. اگر در هنگام کار کردن با ظرفشویی بیش از اندازه در آن ظرف بچینید، باید با تمیزی ظرف های خود خداحافظی کنید. زمانی که شما دستگاه را از ظرف پر می کنید، آب و شوینده به خوبی در همه قسمت ها جریان ندارد که این امر در نهایت ظروفی کثیف به همراه خواهد داشت.

۳) چیدمان نامناسب ظرف ها در ماشین ظرفشویی

 

لوازم آشپزخانه

هر ماشین ظرفشویی قسمت های مختلفی برای ظروف مشخص دارد. اگر در هر قسمت وسایل به درستی چیده شوند، از شکستن و یا کثیفی دور می مانید. توجه داشته باشید، ظروف باید برعکس چیده شوند و نمونه های پلاستیکی باید از المنت دور بمانند. چیدمان باید به گونه ای باشد که در مسیر آبپاش نباشد.

۴) تمیز نکردن ظروف قبل از قرار دادن در ماشین ظرفشویی

 

برای جلوگیری از خرابی و مشکلات اساسی در دستگاه خود، باید قبل از قرار دادن ظروف هر گونه پسماند را از آن پاک کنید. با این راه حل از خرابی ماشین ظرفشویی و هر گونه آسیب دستگاه دور خواهید ماند.

۵) عدم استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

 

نمک از نمونه موادی است که باید در دستگاه شما استفاده گردد. اگر از نمک استفاده کنید، بر کیفیت شستشو خود تاثیر بالایی خواهید گذاشت. زمانی که منطقه شما آب سنگین دارد؛ با کمک نمک از خط و خش ظروف دور می مانید.

۶) تمیز نکردن بدنه و فیلتر دستگاه

 

اگر دستگاه به درستی تمیز نشود بعد از مدتی با کاهش عملکرد مواجه می گردد. تمیز نکردن و سرویس به موقع داخل و بیرون دستگاه باعث کاهش عمر مفید ماشین ظرفشویی می گردد. برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی از مخلوط سرکه و جوش شیرین کمک بگیرید. فیلتر را همیشه بررسی کنید که تمیز باشد و سرویس دوره ای را جدی بگیرید. گروه خدماتی البرزبان می تواند یک انتخاب ایده آل برای سرویس ماشین ظرفشویی منزل شما باشد.

۷) بازوهای آبپاش را مسدود نکنید.

 

شستشوی ظروف

اگر ظروف را در داخل مخزن دستگاه نامناسب بچینید، دچار مشکل خواهید شد. مسدود کردن بازوهای  آبپاش، ظروف کثیف را برای شما به همراه خواهد داشت. سعی کنید ظروف را به درستی بچینید و رسوب زدایی را همیشه جدی بگیرید.

۸) افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی – استفاده از آب سرد

 

برای اینکه زمان کمتر و انرژی کمتری را در زمان کار کردن دستگاه داشته باشید؛ بهتر است از آب گرم کمک بگیرید. کمک گرفتن از آب گرم سرعت کار شما را نیز بیشتر می کند و هزینه مصرفی کمتری را به دنبال دارد.

۹) توجه نکردن به جنس ظروف

 

هر جنسی قابلیت قرار دادن در دستگاه را ندارد. بهتر است بعضی از ظروف گران قیمت و طرح دار خود را در داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید. البته نکته ای مهم در این زمینه نچیدن ظروف با جنس های مختلف باهم در دستگاه می باشد.

شستشوی ظروف

۱۰) عدم توجه به تعمیر ماشین ظرفشویی

 

هر گونه ایراد و کاهش عملکرد دستگاه را جدی بگیرید. برای اینکار نیز باید از کادر ماهر حتما مشاوره دریافت کنید. گاهی انتخاب افراد ناماهر هزینه های سنگینی را بر دوش شما می گذارند. سرویس و تعمیر دستگاه با قطعات اورجینال کار را برای شما راحت می کند.

ماشین ظرفشویی دستگاهی مهم در آشپزخانه های امروزی است بنابراین لازم است برای نگهداری از ظرفشویی از ترفندها و نکات ارائه شده جهت نگهداری از ظرفشویی استفاده مفیدی داشته باشیم. از این رو باید همیشه از عملکرد درست آن مطلع باشید و هر گونه مشکل را در کمترین زمان ممکن رفع کنید. یکی از رایج ترین و مهم ترین موارد رعایت نکات نگهداری از ظرفشویی در کنار سرویس و تعمیر به موقع ماشین ظرفشویی می باشد. با این موارد طول عمر دستگاه خود را تا حد زیادی بالا نگه خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.