علت برق در بدنه یخچال منزل شما چیست؟

علت برق در بدنه یخچال منزل شما چیست؟

شاید شما نیز تجربه کرده باشید که بعد از تماس دست خود با یخچال منزل احساس برق گرفتگی ضعیفی را تجربه کنید. همانطور که واضح است، یخچال یکی از ارکان اساسی منزل می باشد. هر گونه مشکل در این دستگاه زندگی را دچار مشکل خواهد کرد. برق زیادی در یخچال جریان دارد؛ از این رو در صورت برق داشتن بدنه یخچال در صورت لمس برق، شوک خفیفی را به بدن شما وارد می کند. در ادامه همراه ما باشید تا با علت برق داشتن بدنه یخچال آشنا شوید و راهکارهای جلوگیری از برق بدنه یخچال را فرا بگیرید.

برای حل این مشکل می توانید از مجموعه البرزبان کمک بگیرید تا در اسرع وقت در محل حاضر شده و مشکل را رفع نمایند. برای رفع این مشکل باید عیب یابی به درستی انجام بگیرد.

عمده دلایل برق بدنه یخچال فریزر

تعمیر یخچال فریزر

۱) مشکل ترموستات و اتصال آن با بدنه دستگاه

 

اتصال ترموستات یکی از عمده ترین دلایل برق داشتن بدنه یخچال می باشد. همانطور که آگاهی دارید یکی از قطعات مهم دستگاه شما ترموستات می باشد. این قطعه دمای هوای یخچال را به صورت خودکار تنظیم می کند.  بعد از گذشت زمان این قطعه از دستگاه با کاهش کارایی روبرو می گردد و در صورت اتصال، برق را به بدنه منتقل می کند.

حتما برای رفع این مشکل باید از افراد ماهر کمک بگیرید. گروه البرزبان با داشتن کادر مجرب به صورت ۲۴ ساعته برای تعمیر یخچال شما در محل حاضر خواهد شد.

۲) مشکلات موتور یخچال

 

اتصالی موتور یخچال

مشکلات فنی نیز گاهی برق را به بدنه یخچال می رساند. اگر موتور دچار مشکل شود باید در کمترین زمان تعمیر و یا تعویض گردد. زیرا در صورت مشکل ایرادات بزرگی را به سیستم شما وارد می کند.

۳) سیم های رابط دچار خدشه شده اند.

 

عایق و سیم کشی داخلی یخچال بعد از مدتی دچار فرسودگی و افت عملکرد می گردد. وقتی روکش های سیم های داخلی از بین می رود با اتصال به بدنه برق را وارد بدنه یخچال می کنند. برای رفع این مشکل از تعمیرکاران البرزبان کمک بگیرید. زیرا باید سیم کشی داخلی دستگاه شما تعویض گردد که این مورد باید حتما توسط افراد ماهر انجام بگیرد.

۴) موتور یخچال به بدنه متصل است.

 

گاهی برق داشتن بدنه یخچال شما بخاطر اتصال بدنه به موتور است که در این موارد باید ارت یخچال را انجام دهید. اگر با این روش دستگاه شما همچنان مشکل داشت باید از تعمیرکاران ماهر کمک بگیرید و تعمیر موتور یخچال را انجام دهید.

۵) اتصالات برقی و لامپ داخلی دستگاه به بدنه وصل می باشد.

 

لامپ یخچال

سرپیچ لامپ موجود در یخچال گاها ایجاد مشکل خواهد کرد. اگر مشکل از این قسمت می باشد؛ در مرحله اول دستگاه را از برق جدا کنید. تعویض و تعمیر این قسمت زمان بسیار کمی خواهد گرفت.

۶) کمبود رطوبت در هوای آشپزخانه

 

مصرف کنندگان از یخچال در محیط های خشک بیشتر از برق گرفتگی حرف می زنند. وقتی محیط رطوبت لازم را نداشته باشد، میزان الکتریسته ساکن افزایش پیدا می کند. این مورد باعث برق داشتن بدنه دستگاه می گردد.

۷) ایجاد الکتریسته به دلیل تغییر فصل

 

این موارد باعث ایجاد برق بر روی دستگاه شما می شود. برای رفع هر کدام از این موارد باید از کادر مجرب و افراد ماهر کمک بگیرید. در صورت هر گونه مشکل باید در کمترین زمان آن را رفع کنید.

تعمیر موتور یخچال فریزر

سوالی که در اینجا ممکن است پیش بیاید، آیا برق در بدنه یخچال همیشه از مشکلات داخلی دستگاه می باشد؟

گاها این طور می باشد که مشکل، داخلی بوده است. اما در زمان هایی نیز برق داشتن بدنه یخچال، به دلیل مشکلی در سیستم برق کشی منزل رخ می دهد. این مورد گذرا و بعد از مدتی رفع می گردد. تعمیرکار ماهر بعد از بررسی متوجه این موضوع خواهد شد.

یخچال ها یکی از ارکان های مهم در زندگی انسان ها به شمار می روند. برای داشتن یک دستگاه بدون مشکل باید سرویس های دوره ای را جدی بگیرید. در این بین اگر مشکلی برای عضو مهم آشپزخانه خود داشتید با خیال راحت از تیم البرزبان کمک بگیرید. این تیم با استفاده از کادر مجرب در کنار استفاده از قطعات اورجینال به درستی دستگاه شما را عیب یابی و تعمیر خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.