مشکلات-رایج-کولرگازی

۱۰ مشکل رایج در استفاده از کولر گازی

با گرم شدن هوا استفاده از کولر گازی اهمیت پیدا می کند. با داشتن کارایی و عملکرد مناسب باید از سلامت دستگاه کولرگازی خود مطمئن باشید تا از مشکلات رایج کولرگازی نیز دور بمانید. سرویس ماهانه و سالانه کولر گازی عملکرد بهتری را برای شما به همراه دارد. تعمیر کولر گازی و یا سرویس آن را به تیم البرزبان بسپارید. این گروه با داشتن کادر ماهر در تعمیر و نصب کولر گازی بهترین عملکرد را برای دستگاه های شما به همراه دارد. در این مقاله ۱۰ مشکل شایع در روزهای گرم سال و رفع آن ها را برای شما لیست کرده ایم. برای رفع مشکلات کولرگازی نیاز است که از مشکلات آن به خوبی آگاه باشید تا در صورت بروز با یک کارشناس مجرب در این زمینه تماس بگیرید. رفع مشکلات کولرگازی خود را به گروه خدماتی البرزبان بسپارید. برای درخواست کارشناس اینجا کلیک کنید.

رفع مشکلات کولرگازی

۱) مشکلات فیلتر و هوای کثیف

 

اگر شما فیلتر هوای کولرگازی خود را به موقع تعویض و سرویس نکنید، بی شک دچار مشکل خواهید شد. هر گونه مشکل در فیلتر با کاهش عملکرد مفید دستگاه روربرو خواهد بود. البته امکان آسیب به قطعات دیگر نیز دور از انتظار نیست.

۲) سرمایش کم یکی از مشکلات کولرگازی

 

سرمایش-کولرگازی

دستگاه شما اگر باد گرم می زند و یا سرمای کمی دارد باید آن را جدی بگیرید. در این مورد سطح خنک کنندگی کولر شما کاهش پیدا کرده است که باید برای رفع آن عیب یابی درستی انجام بگیرد. گاها به دلیل نشتی گاز کولر این عیب ایجاد می گردد. برای تعمیر کولر گازی از تیم البرزبان کمک بگیرید.

مطلب مرتبط: علت برفک زدن و یخ زدگی در کولرگازی چیست؟

۳) مشکلات کولرگازی در برد الکتریکی

 

برد فرمان یا مدار الکتریکی در زمانی که دچار مشکل می گردد، باید حتما توسط تیم متخصص عیب یابی گردد. در صورت هر گونه مشکل در این قسمت دستگاه هیچ فرمانی را نمی تواند انجام دهد.

نصب-و-سرویس-کولرگازی

۴) نشت آب  کولر گازی

 

نشت آب داخلی و بیرونی دستگاه امری بسیار رایج است که باید به درستی عیب یابی و تعمیر گردد. ابتدا دستگاه را خاموش کنید. مسیر تخلیه آب را باز کنید. اگر تشت تخلیه کولر گازی نیز دچار زنگ زدگی و یا عیبی باشد، نشت آب را به همراه دارد.

البته نشت به بیرون گاهی به دلیل مشکل در فیلتر است. اگر عملکرد درست همزمان وجود دارد این نشتی مشکل جدی نیست. اما بطور کل باید برای رفع این مشکل از کادر ماهر و مجربی کمک بگیرید.

۵) کابل های کولر گازی خطری در کمین شما

 

کولر گازی گاها به صورت خودکار خاموش و روشن می گردد. این موضوع به علت بالا بودن مصرف دستگاه می باشد که باید برای رفع آن مشکلات سیم کشی را دریابید. سیم کشی غیر استاندارد بسیار خطر آفرین و مشکل ساز خواهد بود. گاهی دیده شده این مشکل باعث آتش سوزی شده است. برای نصب کولر گازی باید از کادر ماهری چون تیم البرزبان کمک بگیرید.

تعمیر-کولرگازی

۶) برفک لوله ها از رایج ترین مشکلات کولرگازی

 

زمانی که لوله های کولر گازی یا کندانسور شارژ کمی داشته باشند و یا کثیف باشند؛ دچار برفک می گردند. دستگاه را خاموش کنید و بعد از آن عیب یابی کنید. رفع مشکل و عیب یابی آن را به تیم البرزبان بسپارید.

۷) صدای غیر معمول در زمان کار

 

صدای غیر معمول در دستگاه مشکلات کولرگازی را به همراه دارد. عدم آسایش و کارایی کم، از مشکلات دستگاه می باشد. مشکل ممکن است از یونیت داخلی یا خارجی باشد. تراز نبودن دستگاه و پایه ها در کنار آچارکشی نامناسب صدای ناهنجار را تولید خواهد کرد.

۸) پرتاب کم هوای خنک از مشکلات رایج کولرگازی

 

اگر پرتاپ کولرگازی کم است باید در اول فیلترها را بررسی و تعویض کنید. اگر اختلال در بلوور کولر باشد که باید آن را تعویض یا تعمیر کنید. با بررسی این دو قسمت توسط کارشناس دستگاه شما رفع مشکل خواهد شد.

رفع-مشکلات-کولرگازی

۹) آب به همراه باد

 

اگر قطرات آب به همراه باد از کولر جریان دارد؛ احتمالا مشکل در شکستن سینی ناودانی یا کم شدن میزان گاز دستگاه خواهد بود. این عوامل باعث خروج آب می گردد.

۱۰) فن داخلی کارایی ندارد.

 

باید تعمیر فن داخلی را اولویت قرار دهید. در صورت خرابی یا مسدود شدن فیلتر هوا، یخ روی کویل سرد کننده باید ابتدا لوله های مبرد آب شوند و بعد از آن بررسی بر روی رله یا موتور صورت بگیرد. در صورت خرابی در  هر قسمت باید تعویض گردد.

عیب یابی صحیح مشکلات کولرگازی توسط افراد مجرب تا حدودی از مشکلات بزرگتر و هزینه های بیشتر جلوگیری می کند. تیم البرزبان با داشتن تیم آموزش دیده و مجرب در کمترین زمان ممکن مشکل شما را در محل رفع خواهند کرد. با کمک این تیم شما دیگر نگران هزینه های اضافی و مشکلات روزهای گرم تابستان خود نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.