تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی در کرج

خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی چه تاثیری در عملکرد آن دارد؟

قبل از اینکه با تاثیر خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی در نحوه عملکرد آن آشنا شوید لازم است تا با میکروسوئیچ ها و عملکرد آن در لباسشویی آشناشوید.

میکروسوئیچ ماشین لباسشویی چیست؟

 

میکروسوئیچ ها بطور کلی، کلیدهای حفاظتی هستند که جهت ایمنی در راه مدار قرار می گیرند.

کاربرد میکروسوئیچ در ماشین لباسشویی چیست؟

 

میکروسوئیچ ماشین لباسشویی کلید بسیار حساسی است که با فشار کوچکی فعال می شود.این فشار کوچک سبب بسته شدن کامل درب لباسشویی و با جابجایی کنتاکت های الکتریکی باعث استارت شدن ماشین می شود.

وظیفه میکروسوئیچ این است که قبل از بسته شدن کامل درب ماشین لباسشویی، دستگاه آغاز بکار نمی کند. بدین جهت فاز مدار پس از عبور از کلید تایمر و قبل از آنکه سایر اجزاء الکتریکی مدار را به کار بیندازد از میکروسوئیچ عبور می کند.

جایگاه میکروسوئیچ معمولا پشت درب ماشین لباسشویی و در مجاورت لاستیک دور درب قرار گرفته و پس از آنکه زبانه قفل در جایگاه قفل کاملاً چفت شد به ضامن میکروسوئیچ فشار کوچکی وارد می شود و میکروسوئیچ بصورت وصل در مدار قرار می گیرد. 

با فعال شدن این کلید ایمنی، فاز به سایر قطعات الکتریکی نیز می رسد و کار ماشین لباسشویی آغاز می شود.

ارور مربوط به خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی چیست؟

 

ارور مربوط به خرابی میکروسوئیج ماشین لباسشویی ها گوناگون است مثلا این ارور در لباسشویی بوش ارورهای E16 ، E34 و E35 می‌باشد. هر گاه ماشین لباسشویی شما روشن شد اما پس از ریختن لباس و زدن دکمه استارت دستگاه شروع بکار نکرد ایراد احتمالی از خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی می باشد.

خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

تعویض میکروسوئیچ 

 

اگر از خرابی میکروسوئیج ماشین لباسشویی اطمینان حاصل شد لازم است تا تعویض شود. برای این کار دستگیره در را با کمی فشار به طرف خود بکشید تا در از لاستیک دور خود جدا شود . قوس مخصوص شیشه در به همراه لاستیک دور آن، وظیفه آب بندی دیگ را به عهده دارند .

با باز شدن در لباسشویی، لبه بیرونی لاستیک دور در، نوع قوس شیشه، قسمت داخلی آبکش استیل و محل قرار گرفتن اهرم ضامن در به خوبی دیده میشوند .

برای جدا کردن لبه لاستیک در از بدنه لباسشویی، باید فنر بیرونی دور در را با یک پیچ گوشتی کوچک دوسو به طرف بیرون بکشید تا فنر آزاد شود . با آزاد شدن فنر بیرونی دور لاستیک ، فنر را از جای خودش خارج کنید ، سپس لاستیک در را به آرامی از یک طرف از بدنه جدا کنید ، در غیر این صورت با وارد شدن فشار بیش از اندازه به لاستیک آسیب خواهد رسید .

پس از جدا شدن لاستیک آن را در داخل دیگ قرار دهید تا بتوانید به سادگی میکروسوئیچ در را خارج کنید . پیچهای میکروسوئیچ را باز نمایید ، به علت متصل بودن سیم به میکروسوئیچ در داخل بدنه به صورت معلق میماند .

و سپس با یک دست میکروسوئیچ را از پشت بدنه بیرون آورید .

اگر درب لباسشویی شما باز یا بسته نمیشود میکروسوئیچ شما مشکل دارد.

در هر حال تعمیر و یا تعویض میکروسوئیچ عملیاتی تخصصی بوده و نیازمند حضور تکنسین می باشد لذا خواهشمند است اقدام به رفع عیب آن ننمایید و با مرکز تخصصی البرزبان  تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.