عدم تخلیه ماشین لباسشویی

علت تخلیه نکردن آب در ماشین لباسشویی

علت تخلیه نکردن آب در ماشین لباسشویی:

 

یکی از وسایل برقی که امروزه در اغلب منازل به‌عنوان وسیله ضروری شناخته می‌شود، ماشین لباسشویی می‌باشد. به دلیل استفاده‌های فراوان از این دستگاه و همچنین کارایی بالای آن در برخی از موارد این ماشین می‌تواند دچار نقص و همچنین مشکلاتی شود که مانع از استفاده از آن خواهد شد و به تعمیر ماشین لباسشویی خواهد انجامید. یکی از این موارد عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی  می‌باشد. شاید شما نیز بارها با این مشکل روبه‌رو شده باشید و نتوانسته باشید این ایراد ایجادشده را برطرف نمایید.

در این مقاله به نمونه‌هایی از مواردی که باعث عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی  می‌شوند اشاره می‌کنیم و توصیه می‌کنیم در صورت برطرف نشدن مشکل با کارشناسان تعمیر ماشین لباسشویی در البرزبان تماس حاصل برقرار کرده و مشکل ایجادشده در دستگاه خود را برای آن‌ها بازگو کنید. همکاران ما در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در کمترین زمان شما عزیزان را راهنمایی نموده و یا برای تعمیرات ماشین لباسشویی به محل منتقل خواهند شد.

مسدود شدن پمپ:

 

اولین دلیل اصلی تخلیه نکردن آب لباسشویی ،پرز لباس یا شی‌ء باعث مسدود شده خروج آب از ماشین لباسشویی می‌شود که شما با باز کردن درب پمپ در قسمت پایین دستگاه که در پوش پمپ تخلیه نام دارد، یک اهرم پیچ مانند مشاهده می کنید آن را به سمت چپ چرخانده تا باز شود

مشکل تخلیه آب در ماشین لباسشویی

پیشنهاد:

پس از  باز کردن این پیچ تمام آب ماشین لباسشویی خارج می‌شود شما قبل از خارج شدن آب فرش را جمع کرده یا فکری به حال آب خارج شده بکنید .

بعد از تخلیه کامل آب آن را تمیز کرده تامشکل را کاملاً رفع کنید پس از اتمام کار مراحل را از انتها تکرار کنید تا درب بسته شود.

شیلنگ تخلیه:

 

دلیل دیگری که باعث تخلیه نشدن آب می شود، شیلنگ تخلیه می باشد.شیلنگ تخلیه حتما باید حداقل تا نصف ارتفاع ماشین لباسشویی بالا باشد تا بتواند آب را تخلیه کند. شیلنگ تخلیه که در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد را چک کنید تا زمین نیافتده باشد.

در بعضی از مواقع علت تا خوردگی و یا حتی شکستگی شیلنگ لباسشویی وجود دارد.

تخلیه آب لباسشویی

نکته :

طول شیلنگ تخلیه نباید بیشتر از ۷ یا ۸ متر باشد.

پمپ:

 

خراب شدن یا از کار افتادن کامل موتور پمپ تخلیه جز آخرین دلیل تخلیه نکردن آب لباسشویی است که در این حالت باید پمپ تخلیه کاملاً عوض شود ولی به دلیل اینکه این کار یک کار تخصصی بوده و برای تشخیص نوع پمپ و نحوه تعویض آن ابزار و تخصص کافی لازم است با کارشناسان ما در تیم البرزبان تماس گرفته تا برای تعمیر ماشین لباسشویی تان اقدام کنند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.